تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

کشف غافلگیرانه ذخیره طلا در آفریقا نشان می‌دهد که اثبات کمبود این فلز دشوار است

تخمین‌ها می‌گویند سالانه فقط 2500 تا 3000 تن طلای جدید تولید می‌شود. در حالی که به نظر می رسد اکتشافات جدید طلا کند شده است، مطالعات تحقیقی همچنین نشان می دهد که در برخی مناطق، طلا به صورت قاچاق وارد اقتصاد می‌شود.

به تازگی گزارش ها نشان می دهد که یک کوه طلا در کنگو کشف شده است. جمهوری دموکراتیک کنگو به عنوان منطقه ای شناخته شده است که تعداد زیادی طلای قاچاق را در سیستم مالی جهانی به صورت فیلتر نشده گزارش می کند.

همیشه گفته شده است که طلای فلز گرانبها (Au) کمیاب است و حتی برخی گزارش ها می گویند که استخراج طلا روی زمین تا سال 2050 پایان می یابد. علاوه بر این، تخمین ها همچنین نشان می دهد که تقریبا 2500 تا 3000 تن طلای جدید وجود دارد که هر ساله در اقتصاد مالی محاسبه و وارد آن می شود. با این حال اکتشافات غافلگیر کننده همیشه اتفاق می افتد. تنها منبعی که مردم در مورد این کشفیات می شنوند این است که اگر این کشف طلا توسط منابع رسانه ای محلی کشف شده است. به عنوان مثال، در آگوست سال گذشته منطقه تاریخی اروپای مرکزی واقع در لهستان به نام سیلسیا ناگهان شاهد کشف 5000 تن طلای جدید بود.

در چند وقت اخیر، تحلیلگران وضعیت امن طلا را زیر سوال برده اند، زیرا بانکهای مرکزی در سراسر جهان با احتکار شمش می توانند بازار را تحت فشار قرار دهند. داده های بحران اقتصادی سال 2008 نشان می دهد که بانک های مرکزی در حین فاجعه، رهن وام های فرعی بازارهای شمش را بیش از حد اشباع کردند.

بیت کوین از طلا محدودتر است

اکتشافاتی مانند کوه طلا در کنگو و 5000 تن یافت شده در روستای سیلسی در ماه آگوست، نشان می دهد که ذخایر عظیم طلا به طور منظم یافت می شود و مقدار زیادی از یافته های طلا به طور منظم کمتر گزارش می شوند. از طرف دیگر، پروتکل دارایی دیجیتال بیت کوین (BTC) با حداکثر محدودیت عرضه 21 میلیون شناخته شده است. دارایی ارز دیجیتالی مانند بیت کوین بسیار محدودتر از طلا در نظر گرفته می شود و پروتکل آن اطمینان می دهد که هیچ کشف غافلگیرانه یا صدور گزارش نشده ای برای بیت کوین وجود نخواهد داشت.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.