تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

ونزوئلا به شرکت‌های ایرانی و ترکیه‌ای بیت کوین پرداخت می‌کند

با توجه به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد دولت نیکولاس مادورو در ونزوئلا به دنبال پرداخت بیت کوین (BTC) به شرکت‌های ترکیه‌ای و ایرانی است.

طبق گزارشی از نشریه اسپانیایی RunRun.es، منابعی در بانک مرکزی ونزوئلا که نام آنها ذکر نشده است ، اظهار داشته اند که پرداخت به شرکت های کشورهای متحد مانند ایران و ترکیه با استفاده از بیت کوین انجام شده است. اقتصاد این کشور که مجموعه ارزهای رمزنگاری خود را توسعه داده است به دلیل ترکیبی از تحریم های آمریکا و شیوع ویروس کرونا، درگیر بحران مالی عمیق تری شده است اما به نظر می رسد مادورو در تلاش برای دور زدن تحریم هاست.

همان منابع اظهار داشتند كه پرزیدنت مادورو از قانونی كه اخیراً تصویب شده است استفاده می كند. طبق این قانون به مدیران ونزوئلا اجازه داده می شود برای ایجاد و اجرای هر نوع سازوكار مالی برای پرداخت ها، از مجموعه ارزهای رمزپایه و فناوری بلاکچین استفاده کنند.

در اوایل سال جاری، Tareck El Aissami، معاون رئیس جمهور ونزوئلا و وزیر اقتصاد این کشور اعلام کرد که این کشور ایجاد یک سامانه از یارانه‌ها و وام‌های کشاورزی را با حمایت از مجموعه‌های رمزنگاری از جمله پترو آغاز می‌کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.