رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

علاقه مردم به خرید بیت کوین و اتریوم بیشتر است تا فروش

به نظر می رسد که این روزها علاقه مردم به داشتن بیت کوین  (BTC) و سایر رمزارزها بسیار بیشتر از فروش دارایی هایی دیجیتال شان است. همانطور که همه ما می دانیم، گوگل عملاً یک موتور جستجو است، بنابراین Google Trends می تواند بینش جالبی در مورد کنجکاوی مردم در این روزها به ما دهد و موضوعی که این روزها مجددا جذاب شده است اخبار رمز ارزها در سطح جهان است.

این امر به ویژه با توجه به آخرین افزایش نرخ بیت کوین که از ماه اکتبر آغاز شده مورد توجه قرار گرفته است و در اواخر ماه نوامبر به بالاترین رقم خود رسید و حتی امروز در نزدیکی مرز 23،000 دلار قرار دارد که در مجموع تقریباً 17٪ در روز پنجشنبه و 23٪ در هفته افزایش داشته است.

جالب ترین نتایج در Google Trends، بیشتر بودن پرسش  “آیا بیت کوین بخرم” نسبت به پرسش “آیا باید بیت کوین بفروشم” است. طبق نمودار زیر افزایش سرچ هر کدام به ویژه برای پرسش اول را می توان به وضوح مشاهده کرد. علاقه به فروش بیت کوین در آفریقای جنوبی ، ایالات متحده ، کانادا ، انگلیس و استرالیا بیشتر بود. در همین حال ، مردم بیشترین کنجکاوی را در مورد خرید بیت کوین در بسیاری از همان کشورها داشتند بویژه در کشور سنگاپور.

مقایسه جستجو دو پرسش خرید و یا فروش بیت کوین
مقایسه جستجو دو پرسش خرید و یا فروش بیت کوین

با افزایش بازه زمانی جستجوها به 5 سال ، می بینیم که پرسش” آیا بیت کوین بخرم” در دسامبر 2017 ، یعنی زمانیکه بیت کوین برای اولین به نزدیکی 20 هزار دلار رسید، مردم در مورد خرید و فروش کنجکاوی کمتری داشتند. در نتیجه همانطور که ارقام نشان می دهد، امروزه افراد بسیار بیشتری از قبل می دانند که بیت کوین چیست و چگونه می توان آن را خریداری کرد. همچنین به نظر می رسد که بین اصطلاحات ” crypto” و ” cryptocurrency”، مورد اول بسیار محبوب تر بوده است.

علاوه بر این پرسش ها جستجو در مورد “بیت کوین” و “اتریوم” نیز در این اواخر افزایش یافته است. وقتی که این دو ارز رمزپایه با هم مقایسه می شوند، مشخص می شود که علاقه به بیت کوین به مراتب بسیار بیشتر از اتریوم است. از طرفی دیگر در مورد ارز سوم بازار یعنی ریپل باید بیان شود که تعداد جستجوی بسیار نزدیک ولی کمتری در مقایسه با اتریوم دارد.

مقایسه جستجو بیت کوین و اتریوم
مقایسه جستجو بیت کوین و اتریوم

افرادی که علاقه زیادی به اتریوم  داشته اند، به ترتیب بیشترین جستجو را در یونان ، اسلوونی ، ترکیه ، نیجریه و کانادا انجام داده اند. بیشترین جستجو در مورد بیت کوین نیز از نیجریه و پس از آن آفریقای جنوبی ، سوئیس ، اتریش و هلند انجام شده است. در مجموع هر سه ارزدیجیتال در سراسر جهان از جمله استرالیا، ایالات متحده، انگلستان، هند، روسیه و اکثر کشورهای اروپا ، آسیا و آمریکای جنوبی بسیار مورد توجه بوده اند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.