تجارت, فناوری و تجارت

طلا بیشترین میزان خروج هفتگی سرمایه را تجربه کرد

سرمایه گذاران طلا نگران هستند. قیمت فلزات گرانبها بسیار کاهش یافته است زیرا تعدادی از شرکت های واکسن دارویی برای مبارزه با ویروس کرونا پیشرفت های زیادی از خود نشان داده اند. پس از آنکه این ‌فلز گرانبها سومین ضرر هفتگی متوالی را به ثبت رساند ، قیمت هر اونس طلا در هر واحد 1770 دلار ارزیابی می شود. علاوه بر این ، در هفته گذشته طلا بیشترین میزان خروج هفتگی سرمایه را از آن خود کرده است.

قیمت طلا در هر اونس همچنان کاهش می یابد ، قیمت این فلز گرانبها بیش از 14.5 درصد از بالاترین میزان در ماه آگوست گذشته عبور کرده است. دلیل کم ارزش شدن طلا طی چند هفته گذشته ممکن است به پیشرفت حاصل از تولیدکنندگان واکسن مربوط باشد که ادعا می کنند داروهایی تولید کرده اند که به نبرد با ویروس کرونا کمک می کنند. کریگ ارلام ، تحلیلگر از بورس ارز OANDA معتقد است که آخرین اخبار واکسن احتمالاً عامل این اتفاق است. ارلام روز دوشنبه در مصاحبه ای گفت: “اخبار واکسن ها منجر به خوش بینی بسیاری از افراد در بازار شده است و ما شاهد خروج برخی از دارایی های امن مانند دلار ، هستیم و همین امر در قیمت طلا منعکس می شود.”

افزون بر این، رائول پال، استراتژیست کلان، به 282000 دنبال کننده خود در توئیتر گفت که قصد دارد تمام ذخایر طلای خود را برای ارزهای رمزپایه بفروشد.

بازگشت به لیست