استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری و تجارت, ماینر

رونمایی Canaan از ماینر بدون صدا به همراه سیستم خنک کننده با مایع

شرکت canaan تولید کننده ماینر استخراجی ASIC، از طراحی یک ماینر بیت کوین به همراه سیستم خنک کننده با مایع به نام Avalonminer A1066I خبر داده است. این شرکت ادعا می کند که ماینر جدید بدون سر و صدا است و از آنجایی که سیستم خنک کننده ماینر، بهره وری برق را 78٪ افزایش می‌دهد قادر به اورکلاک قابل توجه خواهد بود. (اورکلاک ماینر به معنی مصرف انرژی بیشتر برای دستیابی به هش بیشتر در فرکانس‌های بالاتر است تا کار بیشتری نسبت به تنظیمات کارخانه دستگاه تولید شود)

شرکت  Canaan مستقر در چین، ویژگی های جالب ماینر جدید Avalon Immersion Cooling Miner (A1066I) را فاش کرده است که برای نمونه می توان به غوطه ور شدن اجزای سازنده آن هنگام کارکردن زیر مایع خنک کننده اشاره کرد. این دستگاه بیت کوین و سایر ارزهای استخراجی با الگوریتم SHA256 را با سرعت 50 تراهش در ثانیه (TH / s) پردازش می کند. قدرت جدیدترین Avalonminer  همچنین 3400 وات است و ادعا می کند که یک بازدهی انرژی 64 ژول در هر تراهش (J / TH) را ارائه می دهد.

مشخصات این دستگاه نشان می دهد که در مقایسه با سری Avalonminer A1246 شرکت ، که با هوا / فن خنک می شود ، ICM  شاهد افزایش تا 78٪ در بهره وری انرژی است. همچنین دستگاه جدید ICM دارای یک تجربه ماینینگ بدون صدا است، زیرا مشخصات نشان می دهد ماژول ها در داخل مایع خنک کننده کار می کنند و این یک اصل بدیهی است که کاهش گرما می تواند هزینه های خنک سازی یک فارم استخراجی را بهبود بخشد.

علاوه بر این، در زیر آب بودن این ماینر جذب گرد و غبار را نیز از بین می برد که یک عامل خرابی برای دستگاه های مینر با قدرت بالا به شمار می رود و در نتیجه طول عمر دستگاه را افزایش می دهد. فروشگاه های دست دوم ASIC ماینرهای قدیمی 50TH / s  canaan با خنک کننده هوا را با قیمت بین 790 دلار تا 899 دلار در می فروشند، بنابراین جدیدترین Avalonminer با سیستم خنک کننده مایع احتمالاً گران تر است.

وب سایت Canaan قیمت Avalonminer A1066I را نمایش نمی دهد و مشتریان علاقه مند باید برای اطلاع از قیمت ها با یک مشاور شرکت تماس بگیرند. 50 تریلیون هش در ثانیه تقریباً نیمی از میزان تولید هشریت است که برخی از ماینرهای با عملکرد بالا در بازار امروز تولید می کنند. به عنوان مثال، ماینر Bitmain’s S19 Pro با 110TH / s  سودآورترین استخراج کننده SHA256 است که با حدود 0.12 دلار در هر کیلووات در ساعت بیش از 19 دلار در روز درآمد دارد.

برای آگاهی از موجودی و قیمت ماینرهای ایرسا بی تی سی ما را دنبال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.