استخراج رمزارز, فناوری و تجارت

راه‌اندازی پروژه استخراج بیت‌کوین توسط شرکت روسی در قطب شمال

یک شرکت روسی برای استخراج بیت‌کوین از شهر نوریلسک سیبری واقع در بالای دایره قطب شمال استفاده می کند. Bitcluster، طراح و مالک این پروژه‌ی استخراج، قصد دارد فعالیت های شرکت را پس از راه اندازی تاسیسات گسترش دهد. طبق جزئیات داده شده توسط وب سایت شرکت، این مرکز استخراج در حال دریافت برق با نرخ 0.03 دلار به اجزای هر کیلووات ساعت است.

عملیات استخراج شرکت Bitcluster در گزارش تصویری بلومبرگ، ارائه شد. شهر نوریلسک یکی از شهرهای شمالی جهان محسوب می شود و به دلیل میزبانی شرکت استخراج فلزات (MMC Norilsk Nickel) مشهور است. این شرکت بزرگترین تولید کننده پالادیوم در جهان است و همچنین مقادیر عظیم نیکل، مس و پلاتین تولید می کند.

اکنون Bitcluster با راه اندازی مرکز استخراج برای ارزهای دیجیتالی در این شهر، نواحی قطبی را به فاز جدیدی از استخراج برای دارایی‌های گران‌بها رسانده است.

بنیانگذار این شرکت، ویتالی بورسچنکو در مصاحبه ای توضیح داد که معدن بیت کوین Norilsk با وجود این واقعیت که در منطقه ای قطبی و بسیار سرد است، اما دمای پایین به سود این فرآیند خواهد بود زیرا به روند عملیات خنک کردن محل استخراج کمک می کند.

برق منطقه قطبی 25٪ ارزان تر از شبکه برق روسیه است، شهر نوریلسک برق خود را از طریق گاز طبیعی و برق تولید می کند.

همچنین Bitcluster ادعا کرد، در کنار شرکت استخراج فلزات، این عملیات استخراجی، دومین مصرف کننده بزرگ انرژی در این منطقه خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.