رمزارز, فناوری و تجارت

تأیید واکسن انگلیس از عوامل رشد قیمت بیت کوین به بالای 30000 دلار

پس از انتشار گزارشات مبنی بر خرید 182 میلیون دلاری بیت کوین توسط یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری و نیز تایید مجدد واکسن COVID-19 ساخته شده انگلیس توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد، قیمت بیت کوین مجددا صعودی شد.

هانی ردها، مدیر پرتفوی چند دارایی در Pine Bridge Investments، این واکسن را “پیشرفت مهم” در مبارزه جهانی با بیماری کرونا خواند و خاطرنشان کرد برخلاف واکسن های مشابه، واکسن AstraZeneca-Oxford این امکان را دارد که دوزهای بیشتری برای انتقال به کشورهای در حال توسعه در برابر دمای نسبتاً بالاتر را خواهد داشت.

سرمایه گذاران اخبار واکسن را نشانه خوبی برای قرار گرفتن در مسیر سرمایه گذاری کوتاه مدت بازار ارزهای دیجیتال می‌دانند. در همین حال شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار در برابر ارزهای خارجی را اندازه گیری می کند، به پایین ترین سطح از آوریل 2018 سقوط کرد. در حالی که از یک طرف ، اخبار واکسن معامله گران بیت کوین را با مشکل روبرو کرد ، از سوی دیگر، کاهش ارزش دلار از آنها محافظت می‌کند.

سرمایه گذاران، بیت کوین را در برابر تورم و تخریب مصون می دانند. در حالی که، دلار آمریکا که یک دارایی جهانی است بیش از 12 درصد از بالاترین سطح خود که در اواسط ماه مارس رسیده بود کاهش یافته است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.